Tahsilat Makbuzu Basımı

0

TAHSİLAT MAKBUZU BASIMI

Ödeme yaptığınız bir firma sizin ödeme yapmış olduğunuzu belirten bir belge verir. Bu belgeye tahsilat makbuzu denir. Bu belge her iki tarafa da kolaylık sağladığından kullanımı çok yaygındır.
Tahsilat makbuzu çoğunlukla 3 nüsha şeklinde basılmaktadır. 2 nüsha şeklinde de basılabilmektedir. 3 nüsha olarak yapılması daha güvenilirdir. Çünkü biri müşteriye, ikincisi muhasebeciye ve üçüncüsü arşive kaldırılır. Tahsilat makbuzu çek, banka havalesi, kredi kartı, senet, nakit olarak alınan ödemeler bu makbuz ile resmileştirilir.

Tahsilat makbuzunda bulunması gereken ibareler;
Satıcı firma tam unvanı
Alıcı firma tam unvanı
Tahsil edilen rakam
Tahsilat şekli
Tahsil edilen rakamın el ile yazılması
Tahsilat Makbuzu Basımı
Tahsilat makbuzu basımı sürekli form veya ofset baskı cilt olarak basılmaktadır. Ödeme türüne göre kutucuklar açarak hızlı ve güvenilir bir şekilde bütün bilgi girişlerinizin yapılması sağlanır. Çek, kredi kartı gibi ödemeleriniz için banka haneleri açılarak ödeme bilgilerinizin sisteme girişi kolaylaştırılır. Böylelikle hem zamandan tasarruf edip hem yapılan ödemeleri bilgisayarınızın muhasebe programına anında kayıt etmiş olursunuz.
Tahsilat makbuzu basımı sektöre ve firmaya göre özel tasarlanacaktır. Tasarı işleminden sonra baskı yapılır. Daha sonra kullanım şekline göre ciltleme işlemi yapılır. Ciltleme modellerimiz üstten veya yandan tutkallı, yandan perforajlı gibi türlerdir. Tahsilat makbuzları a5 ebatındadır. Ama isteğe göre farklı ebatlarda da basım yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here